Блискавкозахист та заземлення

ru ua
Рейтинг послуги 8.94 з 10 на основі 11 оцінок

блискавкозахист і заземлення в КиєвіЗахисне заземлення призначене для зменшення напруги на електроприладах до безпечної величини. Причиною збільшення напруги найчастіше є пошкодження шару ізоляції. Відсутність заземлення може призвести до виходу з ладу електроприладів, а в окремих випадках навіть може стати причиною електрошоку.

Звичайно, не все так страшно. Побутову техніку заборонено експлуатувати, якщо відсутні заземлення або занулення виключно через дотримання заходів безпеки.

Заземлення в будинку

Якщо у Вашому будинку відсутнє заземлення та блискавкозахист, настійно рекомендуємо при заміні чи реконструкції проводки не забути про цю важливу складову електричної безпеки. Ці монтажні роботи не відрізняються складністю і не займуть багато часу.

Призначення захисного заземлення в приватному будинку у відведенні небажаної напруги. Виникає вона:

  • в результаті пошкодження корпусу електроприладів;
  • індукції;
  • виносу потенціалу;
  • розряду блискавки.

Суть заземлення полягає в з'єднанні грунту і металевих елементів, не призначених для проводки електрики. В грунт за межами будинку вбивають заземлювач, який з'єднують із заземлювальним елементом.

Схема заземлення

схема заземлення

Заземлення в квартирі

Як правило, в нових багатоквартирних будинках воно вже передбачено. Проблемними в цьому плані є будівлі хрущовської і брежнєвської епох. Дуже часто виникає питання: де ж взяти контур заземлення, якщо ваша квартира знаходиться в будинку старої споруди? Це не проблема. Місце підключення захисного заземлення в квартирі можна відшукати практично завжди. Електрик, за плечима якого багаж досвіду і знань, вирішить цю проблему запросто.

При розрахунку захисного заземлення все виглядає так: для забезпечення функціонування електричних приладів і всієї проводки в квартирі необхідно пару проводів – нуль і фаза. Земля є незамінною гарантією безпеки під час використання електроприладів.

У багатоквартирних будинках, де розташовані лічильники на сходовій клітці, захисне заземлення заводиться з корпусу електричного розподільного щитка.

У старих «хрущовках» земля може бути взята прямо з корпусів вступних щитків. Найкращим варіантом для мешканців будинку або під'їзду буде зібратися разом для проведення шини заземлення в будинок до самого верхнього поверху від введення. Завести занулення і заземлення в квартиру, вже не складе труднощів.

Блискавкозахист (громовідвід)

На земній кулі грози – поширене природне явище. В день їх відбувається понад 40 тисяч. Одної цілком достатньо, щоб створити проблеми. Вони дуже болючі, починаючи від поломок або виходу з ладу електроприладів і закінчуючи травмами, а інколи навіть загибеллю людей, що знаходяться в будівлі.

Блискавкозахист, або як ще називають – громовідвід, призначений для прийому і відведення розряду. Залежно від характеру будови це може бути:

  • простий металевий штир;
  • товста металева проволока;
  • мережа, що складається з різних матеріалів, що проводять струм.

Вибір у кожному випадку залежить від характеристик будівлі. Простий приватний будинок і багатоповерховий хмарочос потребує різного ступеня захисту від блискавок.

Безпечність заземлення

захисне заземлення в КиєвіПід час організації контуру заземлення забороняється використовувати металеві труби всередині квартири (центральне опалення, водопровід і газові труби). Це небезпечно не лише для Вашого власного життя, але також і для життя Ваших сусідів. Є випадки вибухів газу через використання труб газопроводу, як контуру заземлення.

Не варто дивуватися, якщо від водяного крана б'є струмом. Це означає, що Ваш сусід застосовує водопровідні труби в якості контуру заземлення. Щоб не постраждати через нехтування технікою безпеки недбайливими сусідами, можна дати лише одну пораду. Необхідно за допомогою тестера провести заміри напруги між абсолютно всіма металевими трубами і проводом заземлення. У разі отримання при вимірах позитивного результату потрібно звернутися до відповідних органів з вимогою у найкоротші терміни усунути цей дефект. Адже це серйозна загроза безпеці життя тих, чий сусід вирішив нелегально заземлити свою квартиру.

Відмінності занулення від заземлення

Варто відзначити, що "занулення" є одним з видів "заземлення". При захисному заземленні відведення залишкового струму здійснюється безпосередньо в землю. При зануленні це робиться, наприклад, через корпус щитка, що менш ефективно, але його часто використовують через те, що по-іншому виконати цю роботу неможливо. Обидва варіанти принципово однакові, різниця полягає в ефективності відведення зайвого струму.

Варто пам'ятати, що зробити занулення і заземлення швидко, безпечно і правильно під силу тільки професіоналові. Він повинен мати досвід виконання подібних робіт і володіти всіма потрібними знаннями. Саме тому в разі необхідності здійснити занулення і заземлення найкраще виключити будь-яку самодіяльність. Правильним рішенням буде звернення за допомогою до компетентного фахівця. Тільки так Ви зможете домогтися якісного результату та повної безпеки.

Монтаж заземлення в Києві

Фахівці «Електрікс-сервіс» роблять якісне заземлення в Києві. Ми забезпечимо електричну безпеку будь-якого об'єкта. Знайдемо правильний підхід у вирішенні цієї проблеми: як у приватному будинку, так і в квартирі.

Навіщо потрібно заземлення і чим загрожує статичний заряд – зрозуміло всім. Залишається лише зателефонувати нам за вказаними на сайті номерами для отримання попередньої консультації та огляду фронту робіт.