Збірка та монтаж електрощита

ru ua
Рейтинг послуги 8.4 з 10 на основі 31 оцінок

збірка електрощита e КиєвіЗбірка і підключення ввідно-розподільних пристроїв починається з підведення до місця установки кабелів електропроводки, а також ввідних кабелів, які ідуть від лічильника. Монтаж електрощита мають виконувати тільки висококваліфіковані електрики. Адже на цей пристрій покладаються життєво важливі функції, а саме:

 • контроль енергії;
 • управління споживачами і ланцюгами;
 • забезпечення захисту, що спрацьовує селективно .

Складові електрощита

складові електрощитаНа початку варто детально розібратися, з чого складається електрощит. Він складається:

 • з корпуса і дверцят;
 • DIN-рейки (металевий профіль);
 • шини для PE і N (N – для підключення нейтрального дроту і PE – для заземлюючих провідників);
 • автоматичні вимикачі і пзв;
 • лічильник електроенергії;
 • проводи.

Дуже важливий правильний вибір корпусу. Також слід пам'ятати, що у кожного якісного щитка повинен бути паспорт виробу.

Типи електрощитів

При встановленні щитка в квартирі або будинку потрібно попередньо вибрати більш відповідний тип. Їх два: накладні та вбудовувані.

Накладний тип підходить там, де зовнішня електропроводка. Кріпиться він звичайними дюбель-цвяхами або саморізами і не відрізняється естетичним зовнішнім виглядом.

Вбудований тип більш привабливий зовні і підходить для приміщень з прихованою електропроводкою. Займає менше місця і, зазвичай, поміщається в спеціальну нішу.

Монтаж розподільного щита

Перед початком монтажу розподільного щита слід підвести відповідні кабелі електропроводки до майбутнього місця підключення.

Етапи збірки електричного щита:

 • підготовка місця в стіні під встановлення;
 • розведення і підключення;
 • установка лицьової панелі.

ніша під електрощитВибираючи нішу під розподільний щиток, слід врахувати кілька нюансів, наприклад, висота установки, габарити електрощита, матеріал стіни. Висота повинна бути зручною в експлуатації: не дуже низько, але і не високо. Габарити необхідно виміряти, щоб знати яку за розмірами робити нішу. Матеріал стіни впливає на тип інструментів, якими буде виконуватися кріплення ніші: штроборізи, перфоратор і т. д.

Далі слід підготувати дроти: підігнати по довжині, видалити зайву ізоляцію. Після цього встановлюємо панель електрощита, протягуємо через нього дроти і виконуємо розведення. Також підключаємо пристрій захисту.

Після підключення споживачів, встановлюється лицьова панель і виконується подача навантаження.

Безпека і кількість контурів

Перед початком монтажу електрощита квартирі необхідно розібратися, скільки в ній контурів. Це як раз і потрібно в цілях безпеки, тобто для того, щоб не перевантажувати мережу.

Найбільш правильно вибирати контури окремо для розеток в кожній кімнаті, окремо на освітлення, окремо для ванної кімнати і т. д. Наприклад, якщо у Вас маленька дитина, і Ви переживаєте щоб її не вдарило струмом від розетки, Ви можете просто відключити контур розеток в цій кімнаті. Також окремі контури потрібні, щоб не перегорала проводка і Вас не било струмом, наприклад, від пральної машини. Необхідно підібрати зручні місця для установки автоматів на DIN-рейці.

Установка розподільного щитка в Києві

Це робота для фахівців – електриків. Самостійно правильно виконати все так, як потрібно, надзвичайно складно. І не факт, що в майбутньому прилад буде справно функціонувати. При установці електрощита, заміні або просто обслуговуванні необхідно дотримуватися техніки безпеки. Ми настійно не рекомендуємо займатися монтажем електрощита, якщо Ви не професіонал і не розбираєтеся в цьому. Так як з електрикою не жартують.

Найбільш розумно буде звернутися до майстрів своєї справи. «Електрікс-сервіс» в особі своїх електриків виконає монтаж розподільного щитка у Києві за розумною ціною якісно і надійно.