Прокладання проводки в будинку

ru ua
Рейтинг послуги 8.4 з 10 на основі 48 оцінок

проводка в будинку На дворі XXI століття, і життя без електроприладів неможливе. Надійність і довговічність їх роботи багато в чому залежить від якості проводки в будинку. Зараз для прокладки електропроводки в основному використовують трижильний мідний кабель. Крім надійності, він ще й добре витримує навантаження всіх тих електроприладів, які хоч і з'явилися відносно недавно, але для багатьох вже стали незамінними. У старих будинках ще дуже часто трапляється застаріла алюмінієва проводка. Якщо в будинку, крім холодильника і телевізора, іншої техніки немає, і проводка функціонує нормально – замінювати її необов'язково, хіба що при капітальному ремонті. Більше навантаження така проводка навряд чи витримає.

Електропроводка в приватному будинку

Прокладка електропроводки в будинку повинна проводитися професіоналами, які напрацювали достатній досвід у даній справі і завдяки багаторічній практиці оволоділи усіма необхідними навичками. Розводка електропроводки за принципом «сьогодні робимо проведення у вітальні, а після наступної зарплати – в спальні і передпокої» у даному випадку є недоречною. Якщо робити заміну електрики по частинах, то вийде занадто багато сполук, скруток і надставок, які будуть наглухо заховані усередині стін Вашого будинку. А недостатньо якісне з'єднання є найпершим претендентом на несподівану поломку.

Небеспечність алюмінієвої проводки

Щодо алюмінієвої проводки, то вона псується від постійного контакту з чим-небудь ззовні і окислюється. Так само відбувається деформація під час її згинань, і в структурі з'являються мікротріщини. З роками експлуатації електричної проводки ці пошкодження себе обов'язково проявлять. У результаті досить скоро доведеться знову розкривати стіни і робити її повну заміну.

Схема електромонтажу

Перед тим як почати електромонтаж проводки в будинку, необхідно провести розрахунок усіх вузлів, простіше кажучи, скласти схему. Попередній проект можна зробити і самому. На аркуші паперу просто нанести місцерозташування наявних електроприладів і тих, які можуть з'явитися в будинку. На основі цього необхідно грамотно розподілити навантаження на кабелі.

Потрібно так само продумати розташування розеток і вимикачів у кожній кімнаті. Цю роботу можна зробити як самостійно, так і за допомогою професійного електрика. Головне під час прийняття рішення пам'ятайте, що розводка електропроводки в будинку робиться з розрахунком мінімум на 20 років служби, і тут потрібна максимальна точність. Першочергове завдання складання схеми – підрахунок усіх необхідних витратних матеріалів. За цим планом розміщують силові елементи проводки:

  • лічильник;
  • УЗО і автоматичні вимикачі;
  • розподільний щит;
  • кабелі;
  • введення живильних кабелів і проводів.

Прокладка проводки повинна проводитися без поспіху. Якщо вже складено детальний план того, як повинні розташовуватися вимикачі, розетки, лампи, бра і стельові люстри – це тільки на користь справі.

Приклад схеми проводки

приклад схеми проводки в будинку

Після складання схеми потрібно приступати до монтажу. Існують три способи розведення:

  • прихована проводка;
  • відкрита;
  • комбінована.

У житлових приміщеннях і офісах, як правило, використовується прихована проводка. Таке рішення проблеми передбачає пробивання в стінах штроб, куди і вкладається кабель. Після цього він ретельно ховається під шаром штукатурки або листів гіпсокартону. Виглядає естетично, але не зовсім зручно при ремонті або заміні.

У підвалі будинку та гаражі дуже часто використовується відкритий спосіб монтажу електропроводки. Прокладання зовнішньої проводки полягає в тому, що електричний кабель пускається по стіні на дюбелях-стяжках або по коробці.

Комбінований спосіб поєднує два попередні і застосовується там, де він буде найбільш доречним.

Особливості проведення в дерев'яних будинках

проводка в дерев'яному будинкуДерев'яний будинок відрізняється багатьма перевагами, однак головний з його недоліків має пряме відношення до проводки – легке займання такого житла. Причина пожеж у таких оселях, найчастіше, криється в неякісній електропроводці.

Вже пройшли ті часи, коли електромонтаж у дерев'яному будинку робився відкритим способом, і в результаті інтерьєр житла "прикрашав" неестетичного вигляду відкритий кабель. Нині прийнято його приховувати, проводити електропроводку акуратно, використовуючи при цьому якісні матеріали. Самостійно врахувати всі нюанси буде дуже складно, тому рекомендуємо звернутися до професіоналів. Наприклад, до нас. Фахівці «Электрікс-сервіс» зроблять все можливе, щоб Ваше житло перебувало в повній безпеці та мало пристойний вигляд.

Висновки

З роками, на жаль, нові багатоквартирні комплекси тіснять одно або двоповерхові житлові будинки. Проте, все ж територій, зайнятих приватним сектором, в Києві залишилося достатньо. Електропроводка в будинку грає важливу роль, особливо якщо будинок з дерева.

З нашими цінами на електромонтажні роботи Ви можете ознайомитися на сторінці прайс або зателефонувавши нам. Ми виконуємо ремонт електропроводки, заміну вимикачів, розеток та багато іншого.