Проводка у квартирі

ru ua
Рейтинг послуги 8.45 з 10 на основі 124 оцінок

проводка в квартиріЕлектрична проводка квартири хоч і невидима, але її значення для комфортного життя людей складно переоцінити. Якщо раніше в квартирі з електроприладів були тільки телевізор, холодильник і іноді пральна машина, то зараз їх стало набагато більше. І всі ці мікрохвильові печі, витяжки, персональні комп'ютери та інше «підживлюються» від квартирної електропроводки. Вона повинна бути якісно змонтована з використанням перевірених матеріалів.

Монтаж електропроводки в квартирі

Перш ніж приступити до монтажу, слід ретельно прорахувати схему підключення електропроводки, прикинути, скільки знадобиться витратних матеріалів і так далі. Електромонтажні роботи не можна робити поетапно і по частинах. Спочатку, необхідно знати, яку суму потрібно мати, щоб зробити все цілком і відразу. Від частих перерв і перенесення роботи буде більше стиків, а це, ясна річ, небажано.

Прокладка проводки в квартирі робиться трьома способами: відкритим, закритим, комбінованим.

схема електропроводки- Закритий – застосовується, в першу чергу, в новобудовах або під час капітального ремонту. При його застосуванні передбачається руйнування стелі та стін.

- Відкритий – технологія монтажу електропроводки полягає в розводці кабелів по спеціальним каналам або кліпсам. Застосовується там, де перший спосіб неможливий, а також, коли немає бажання і часу морочитися зі штробленням.

Ці способи монтажу електропроводки мають як плюси, так і мінуси. Бувають випадки, коли не можна використовувати виключно один з наведених вище варіантів.

- Комбінований спосіб – укладання електропроводки, де доречні обидва методи.

Після завершення електромонтажних робіт по всій квартирі, залишається тільки виконати з'єднання розеткової і освітлювальної частини електричної проводки з розподільним щитком. На цьому розводка електропроводки закінчується.

Монтаж електропроводки у квартирі, виконаний грамотним фахівцем, забезпечить вам комфортне життя в рідних стінах і позбавить від зайвих переживань. Саме такі спеціалісти працюють в «Електрікс-сервіс». При необхідності, ми надамо Вам свої послуги.

Заміна проводки в квартирі

алюмінієва проводкаЗ часом кабелі зношуються. Якщо проводці більше 20 років, і при її укладанні використовувалися алюмінієві дроти, заміну потрібно проводити в обов'язковому порядку. Стара або дефектна електропроводка може призвести до таких неприємностей, як:

  • іскріння розеток, вимикачів;
  • виток струму. Просто кажучи: коли струм йде в стіну через діри в ізоляції;
  • короткі замикання. Може стати причиною від різних дрібних проблем і аж до виникнення пожеж;
  • безпідставне відключення світла.

З цієї причини, заміну електропроводки потрібно здійснювати після закінчення терміну її експлуатації. У разі, коли після завершення цього терміну електропроводка у вашій оселі все ще перебуває в робочому стані, це не означає, що вже завтра-післязавтра чи через місяць з нею не виникне якихось проблем. Краще за все поєднати заміну електричної проводки в квартирі з черговим її ремонтом.

Вихідною точкою монтажу електропроводки в кожному приміщенні міської квартири є розподільні коробки (відомі як дози). Досвідченому спеціалісту, без будь-яких проблем, вдасться прокласти електропроводку (кабель), використовуючи старі канали. Можна спробувати це виконати і самостійно. В однокімнатній квартирі прокласти проводку самому – можливо і вийде, але ось у двокімнатній – повноцінну її заміну здійснити навряд чи вдасться.

Прокладка електропроводки в наш час здійснюється, в абсолютній більшості, мідними трижильными кабелями. Мідь гнучка, її зручно монтувати, у неї також менше питомий опір (вона набагато краще алюмінію проводить струм). Такий кабель складається з фази, землі, ізоляції, заповнення і оболонки.

Якщо стара електропроводки прокладена з використанням морально застарілого алюмінієвого кабелю її обов'язково необхідно замінити. Цей крихкий, ламкий матеріал з роками стає тільки гірше і вже не може витримати весь натиск благ цивілізації, що живляться від електромережі. Згідно з нормами безпеки, алюмінієву проводку, перетин якої менше 16 кв. мм, заборонено використовувати і настійно рекомендується її заміна.

Складності при монтажі

Через наявність у кожній сучасній квартирі великої кількості побутової техніки, електрична проводка будь-якого житла на сьогоднішній день відрізняється численними електричними розетками. Потрібно встановити розетки не тільки на кухні для холодильника, але також і в робочих кабінетах, щоб підключити настольні лампи, комп'ютери. У вітальні розетки необхідні для підключення домашнього кінотеатру, а у ванній – для пральної машини. Навіть установка і підключення варильної електроплити потребує доступу до струму. Все це має бути розраховано на стадії розробки плану розводки електрики у Вашій, наприклад, трикімнатній квартирі. Коли вже розпочато монтаж, вкрай небажано, вносити в нього зміни.

Прокладка електропроводки, в ідеалі, робиться в порожній квартирі, як перша фаза капітального ремонту. В таких умовах легше повноцінно застосувати монтажні схеми електропроводки. Проводка повинна проходити виключно паралельно або перпендикулярно стелі і підлоги. Зрізати не вийде – перпендикулярні лінії суворо заборонені. В порожній квартирі дотримуватися цього правила максимально легко.

Щоб експлуатація проводки викликала менше складнощів, і ризик короткого замикання був зведений до мінімуму, під час її прокладки повинні використовуватися максимально якісні матеріали. Ціна, заплачена за це, окупиться з лишком.

Ремонт проводки

ремонт електропроводки у КиєвіПри появі несправностей у роботі проводки не завжди єдиним виходом із ситуації є її заміна. Можна зробити ремонт електропроводки. Звичайно, латати стару алюмінієву проводку немає сенсу, а от підремонтувати мідну – можна. Ремонт проводки в квартирі слід почати з пошуку джерела проблеми. Насамперед, варто перевірити електрощит, можливо, перегорів запобіжник або автоматичний вимикач вимкнений.

Якщо з розподільним щитком все в порядку, це означає, що проблему потрібно шукати в самій мережі. Для цього пошуку знадобиться схема проводки електрики в квартирі. Належну діагностику і подальший ремонт зможе виконати лише фахівець, який розуміє, як функціонує електрика в квартирі.

При ремонті квартири настійно не рекомендується з'єднувати мідний і алюмінієвий кабель, монтуючи проводку. Метали мають різні хімічні властивості, і процес окислення, швидше за все, призведе до втрати контакту.

Висновки

Справно функціонуюча електромережа в квартирі – невід'ємна частина домашнього комфорту. Монтаж електропроводки повинен бути виконаний грамотними людьми, які усвідомлюють всю відповідальність за свою роботу. Компанія «Електрікс-сервіс» здійснює монтаж електропроводки в Києві та Київській області за розумними цінами. У своїй роботі ми використовуємо тільки якісні матеріали.

Вартість електромонтажних робіт в квартирі може здатися комусь високою. Проте від цього залежить дуже багато і, в першу чергу, безпека Вас і Вашої родини.

Фактори, які впливають на остаточну вартість:

  • площа квартири;
  • скільки планується встановити розеток, вимикачів і світильників;
  • додаткових систем, таких як прохідні вимикачі, тепла підлога тощо;
  • обраний матеріал і спосіб укладання кабелю;
  • стан електрощита в квартирі і потреба в його заміні.

Наші розцінки на електромонтажні роботи максимально демократичні і кожна копійка, сплачена Вами, не пропаде дарма.