Підключення бойлера

ru ua
Рейтинг послуги 8.43 з 10 на основі 48 оцінок

підключення бойлера у КиєвіБойлер – це в першу чергу свобода від нестабільної подачі гарячої води. У теплу пору року в Києві вона подається нерегулярно. Ціна її у підсумку вище вартості електрики, яку витрачає бойлер. Тому ми отримуємо не тільки комфорт, але й економію коштів.

Залишається тільки вибрати відповідну модель і визначитися з об'ємом. Вибір місця і електросхеми підключення бойлера не менш важливий. Про ці та інші нюанси інсталяції електронагрівача і піде мова в цій статті.

Особливості підключення бойлера

Тим, хто вже давно зважився на підключення бойлера не секрет, що існує чимало параметрів, які необхідно врахувати, вибираючи цей електроприлад. На якому б бойлері Ви не зупинилися, ми допоможемо з установкою.

Компанія «Електрікс-сервіс» гарантує своїм клієнтам якість виконаних нами робіт. Наші фахівці зроблять під'єднання бойлера до системи водопостачання та електроживлення однаково якісно.

При виборі способу підключення бойлера ціна відіграє важливу роль. Можна заощадити, придбавши найдешевші витратні матеріали (поліпропіленові трубки і трійники і так далі) і повісити його самостійно або за допомогою знайомих. Як показала практика, водонагрівачі, підключені таким способом, не завжди довго працюють і, найчастіше, потребують постійного ремонту.

Вибір бойлеру

У Києві можна придбати водонагрівачі різні як за вартістю, так і за своїми характеристиками. Ми підключаємо бойлери Ariston, Electrolux, Thermex, Gorenje, Atlantic і багатьох інших виробників.

Електронагрівачі бувають двох видів: накопичувальні і проточні.

Накопичувальний бойлер призначений для постійного користування. Водонагрівач складається з таких компонентів:

 • накопичувальний бак;
 • ТЕН – нагрівальний елемент;
 • термостат;
 • системи подачі холодної води і виходу гарячої;
 • магнієвий анод (запобігає корозії).

Багато залежить від обраного об'єму бака. Одній людині може вистачити 20 – 30 літрів, а ось для сім'ї з дітьми потрібно підбирати модель від 60 літрів. Бойлери випускаються різної форми: прямі, прямокутні і так далі. Це дуже зручно при виборі місця підключення бойлера у квартирі.

проточний бойлерПроточний бойлер миттєво нагріває воду саме в той момент, коли це необхідно. Підходить для дач та інших місць, де користуватися водонагрівачем будуть нерегулярно. Підключення проточного водонагрівача трохи простіше накопичувального. Недоліки, на жаль теж є:

 • не подає гарячу воду одночасно на декілька точок;
 • потужний нагрівальний елемент споживає значно більше енергії;
 • вимога до напору води (мінімум 1,5 – 2 літри на хвилину);
 • потрібен окремий автомат і заземлення на щитку.

Вибравши накопичувальний бойлер, слід визначитися з об'ємом. Від цього залежить споживання енергії і ціна самого приладу. Підключення накопичувального бойлера починається з кріплення на кронштейни, що теж складно, якщо об'єм досягає 80 літрів.

Підключити самому чи довіритися майстру?

Підключити бойлер можна самостійно або скориставшися послугами фахівців. Самостійне підключення водонагрівача небезпечне. Далека від цього людина може допустити помилки, які в підсумку призведуть не тільки до поломок, але і до ризику для життя. Якщо бойлер неправильно прикріплений, він може обірватися і нанести травму людині, що знаходиться біля нього.

Важливою складовою установки бойлера є правильне підключення редуктора тиску. Його відсутність іноді призводить до поломки водонагрівача, після якої відремонтувати його складно і витратно.

Далеко не кожен зможе самостійно провести підключення водонагрівача до електромережі. Робота з електрикою, само собою, – не жарти. У цій справі потрібна рука професіонала.

Підключення водонагрівача до електромережі

Підключення бойлера до електромережі здійснюється кількома способами, в залежності від потужності і конфігурації приладу. Електроживлення водонагрівача забезпечується від:

 • розетки;
 • електрощита.

Схеми підключення бойлера

схема підключення

Далі ми поговоримо про їх особливості.

Якщо поруч з місцем монтажу знаходиться розетка – це найбільш зручна електросхема підключення бойлера. Мінус у тому, що вона підходить тільки для малопотужних водонагрівачів, що не перевищують 3,5 кВт. Якщо ж потужність буде більше, розетка буде перегріватися, що в підсумку може призвести до дуже негативних наслідків.

Підключення від електричного щита спосіб надійніший, особливо якщо враховувати вологість у ванній кімнаті. Тут вже без електрика не обійтися, адже мова йде про роботу з електромережею у відповідних умовах. Відключатися прилад буде за допомогою автомата (автоматичного вимикача), що захистить бойлер від стрибків напруги.