Підключення прохідного вимикача

ru ua
Рейтинг послуги 8.47 з 10 на основі 30 оцінок

підключення прохідних вимикачів у КиєвіВ сучасних квартирах і будинках все частіше зустрічаються приміщення, обладнані двома і більше дверима. Нерідко в них можна побачити сходові прольоти і досить довгі коридори. У таких місцях дуже незручно включати і вимикати світло з однієї точки. У цих цілях і встановлюють прохідні вимикачі. Вони оснащені трьома контактами, які, завдяки особливій схемі з'єднання, реалізовані в якості перемикачів. Під час роботи прохідного вимикача електричний ланцюг не розривається, а просто переключається між двома вихідними контактами.

Наприклад, проходячи через довгий коридор, на початку можна включити світло і, пройшовши його, вимкнути в кінці. Схеми прохідних вимикачів дозволяють здійснювати вмикання та вимикання освітлення з двох і більше різних місць. Це в деяких випадках не просто зручно, а дуже необхідно. Головне – правильно скласти схему.

Такий вимикач буде доречний:

  • на сходах багатоповерхових будинків;
  • у довгих корридах;
  • у великих приміщеннях;
  • на присадибній ділянці;
  • в спальнях.

Звичайно, наведений список – далеко не повний перелік місць, де доречний монтаж прохідного вимикача. Крім усього перерахованого, можна придумати масу інших варіантів його застосування.

Під час вибору прохідного вимикача варто звернути увагу на модифікацію пристрою, тому що вимикачі можуть відрізнятися для прихованої і відкритої проводки. Підключення прохідного вимикача вимагає обліку всіх характеристик даного пристрою, контакти вимикачів розраховані на різний струм, тому можуть витримувати різні навантаження.

Відмінності прохідних вимикачів від звичайних

установка прохідних вимикачівПрохідні мають відмінності від простих вимикачів, які засновані на звичайному перериванні електричного ланцюга. Полягають вони в наступному – підключення прохідних вимикачів реалізується через три контакти і спеціальним механізмом перемикання між даними контактами. Прохідні вимикачі з двома клавішами реалізовані на шести контактах, завдяки чому двоклавішний вимикач виявляється парою незалежних один від одного прохідних одноклавішних вимикачів.

Найголовніша перевага сучасних прохідних вимикачів – це можливість включення і виключення освітлювального приладу або їх групи з двох точок і навіть більше. Досить часто такий тип вимикачів називають перекидними або дублюючими.

Схеми підключення прохідних вимикачів

схеми підключення

Необхідність установки

В яких випадках установка прохідних вимикачів є необхідном і в яких приміщеннях вони застосовуються:

На сходових прольотах. Монтаж прохідних вимикачів виконується на першому поверсі і на другому. На першому поверсі, перед підняттям на сходи, світло включається з нижнього вимикача. Піднявшись по сходах його можна виключити з верхнього вимикача. Якщо ми маємо справу з трьох – чи чотириповерховим будинком, то підключення прохідних вимикачів виконується за більш складною схемою.

В спальнях. Біля вхідних дверей встановлюється один вимикач, а два інших – з двох сторін від ліжка. Ця схема називається перехресною.

В коридорах. У двох кінцях коридору встановлюють по вимикачу – для включення світла при вході в коридор і виключення при виході з нього.

На присадибних ділянках і задніх дворах котеджів встановлюють вимикачі для освітлення доріжок до будівель та якихось інших об'єктів.

Під час планування електропроводки в своєму житлі слід виділити ті місця, де необхідно підключення прохідних або перехресних вимикачів.

Установка прохідного вимикача в Києві

Такі вимикачі дозволяють нам ефективніше управляти освітленням своєї квартири. Підключення досить-таки не простий процес, і буде набагато ефективніше викликати кваліфікованого електрика. «Електрікс-сервіс» готова взяти на себе вибір і установку прохідного вимикача в будинках і квартирах Києва, а також прилеглих населених пунктах.