Установка люстри

ru ua
Рейтинг послуги 8.43 з 10 на основі 46 оцінок

установка люстри у КиєвіУстановка люстри – на перший погляд досить проста операція, яка не вимагає особливих зусиль і знань. Насправді – це дуже неприємні хвилини праці з руками, піднятими вгору, натягнуті дроти, потрапляння кріпленням на анкер, а найвідповідальніше – правильно підключити жили. Часто, незважаючи на величезний вибір, складно підібрати саме той освітлювальний прилад, що найбільш підходить до інтер'єру кімнати, і буде дуже прикро розбити його в процесі самостійної установки через недосвідченість. Адже у цій роботі криється чимало складнощів.

Монтаж люстр вимагає обов'язкової наявності інструментів:

  • викрутки-індикатора;
  • тонкої викрутки;
  • плоскогубців;
  • кусачок;
  • монтажної колодки зі спеціальними затискачами для проводки.

Також бажано мати налобний ліхтар. Коли все це є в наявності – можна спробувати виконати монтаж і самому. Якщо ж Ви не зовсім впевнені в собі – краще довіритися електрику професіоналу.

Як повісити люстру?

Найголовніше при установці люстри – це її кріплення до стелі. Кріпиться вона в залежності від конструкції двома способами:

  • на прикручену до стелі рейку;
  • на гак.

Найбільш популярний спосіб – це кріплення до рейки. Навантаження від ваги люстри розподіляється на кілька точок стелі, а не на одну, як у варіанті з гаком. Наприклад, люстра монтується на гіпсокартонну стелю (особливо якщо листи не відрізняються товщиною) – цей спосіб є найбільш небезпечним. Найчастіше рейки входять в базову комплектацію люстри, вони кріпляться за допомогою анкерів на стелі, а також для цього можуть бути використані дюбелі або інші пристосування для кріплення. Залежно від того, який тип стелі, здійснюється відповідна установка і підключення люстри. Сама люстра монтується до рейок за допомогою гвинтового з'єднання.

Способи кріплення люстри

кріплення люстри

Щоб правильно повісити люстру на гак, необхідно забезпечити надійне кріплення. Також досить важливим фактором у цьому випадку є рівень міцності гака. Його краще всього заізолювати, використовуючи подвійний шар ізоляційної стрічки.

Правильне підключення люстри

підключення люстриПісля підвішування потрібно підключити люстру до кабелів на стелі. На даному етапі найкраще всі дії виконувати при денному освітленні. Адже установка люстр, а тим більше робота з електричною проводкою вимагає, щоб внутрішньоквартирна мережа була знеструмлена. Для цього в щитку відключають автоматичні вимикачі або викручуються плавкі запобіжники. Потім проводиться перевірка відсутності напруги в електричній мережі за допомогою включення світла в кімнаті, де планується встановити нову люстру. Ще більш вірним способом є використання індикаторної викрутки.

Люстра оснащується власними фазними проводами, які необхідно попередньо визначити, якщо на них відсутнє маркування. Треба піднести до розетки три дроти люстри, виведені на клемну коробку. По черзі пару проводів включати до того моменту, поки половина ламп в люстрі не загоряться. При цьому заборонено торкатися третього проводу. Після нанесення відповідних позначок один дріт залишається в розетці, а інші змінюються місцями, щоб запалити другу половину ламп. Таким чином, той провід, який залишається в розетці, є «нульовим», а два інших, які включають лампи на люстрі – фазними.

Коли дроти визначені – можна сміливо починати підключення люстри, яке полягає у з'єднанні нульових і фазних жил. Управління освітленням люстри можливо за допомогою вимикачів з кількома секціями та спеціальним регулятором яскравості.

Заміна старої люстри

Відбувається заміна люстри, найчастіше, під час ремонту або через поломку попередньої. Оскільки електропроводка залишається, треба тільки акуратно зняти стару. Під час відключення варто запам'ятати, які дроти нульові, а які фазні. Після цього можна приступити до монтажу нової люстри.

Процес заміни займе значно менше часу, якщо Ви виберете люстру з кріпленням, аналогічним старої. Тільки обов'язково потрібно переконатися в його надійності. У разі, коли міцність кріплення викликає сумнів, то його необхідно зміцнити або замінити.

Встановлення люстр в Києві

Багато хто скаже, що підвісити люстру можна і самому. Однак потрібно враховувати те, що неправильне підключення буде негативно позначатися на її подальшій експлуатації. Тому та ціна, яку Ви заплатите – цілком справедлива.

Цей освітлювальний прилад зараз може коштувати дуже дорого, і ті пару сотень гривень, а така у нас вартість установки люстри, великої ролі не зіграють. Компанія «Електрікс-сервіс» гарантує якісне підключення. Всі дроти будуть з'єднані правильно, а люстра зафіксована на стелі надійно.